"Pan Moniuszko zaprasza do tańca" 11 sierpnia w Wygiełzowie

11 sierpnia o godz. 17 w amfiteatrze na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w  Wygiełzowie i Zamku Lipowiec wystąpią Tancerze Baletu Cracovia Danza i Zespół Marii Pomianowskiej z programem "Pan Moniuszko zaprasza do tańca".

 

Program łączy elementy muzyczne z tanecznymi, ukazując jak staropolskie  instrumenty potrafią zagrać obok przaśnych oberków moniuszkowskie arcydzieła. Muzykom towarzyszą  tancerze baletu Cracovia Danza we wspaniałych strojach i oryginalnej choreografii. W zespole obok akordeonu, fletów i bębnów grają niezwykłe staropolskie fidele kolanowe. Przedstawione zostaną unikalne ludowe pieśni, mazury, oberki, kujawiaki, a także pieśni Moniuszki przełożone na instrumenty ludowe oraz tzw. "biały głos".

Małopolska Organizacja Turystyczna dzięki środkom przekazanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego realizuje również projekt Otwarty Szlak Architektury Drewnianej, w ramach którego zatrudnieni pracownicy bezpłatnie oprowadzają turystów po wybranych kilkudziesięciu obiektach w Małopolsce. W ramach akcji na terenie powiatu chrzanowskiego w okresie wakacji aż do końca września zatrudniony został przewodnik w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie.

Dodaj komentarz
Script logo