•  

     

Bazarki w PSZOK-ach: tu używane przedmioty znajdują nowych właścicieli

Telewizory, lodówki, meble, dziecięce rowerki i zabawki, narty, a nawet kule ortopedyczne – to tylko niektóre z przedmiotów, jakie można znaleźć na tzw. bazarkach działających w PSZOK-ach prowadzonych przez Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini. Trafiają tu nieużywane, ale wciąż sprawne przedmioty, które czekają na nowych właścicieli.

 

- Bazarki to nasza najnowsza propozycja dla mieszkańców. Uruchomiliśmy je na początku lipca i już po tych kliku tygodniach widzimy, że był to strzał w dziesiątkę, bo wiele przedmiotów znalazło w nich nowych właścicieli. Najszybciej szansę na takie „drugie życie” dostaje wszelkiego rodzaju elektronika. Zwykle znika jeszcze tego samego dnia, którego do nas trafiła – mówi Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący zarządu ZMGK. - Zasada działania tych miejsc jest prosta: jeśli czegoś nie potrzebujesz, a jest sprawne, to nie wyrzucaj tego tylko przywieź na bazarek. Może znajdzie się ktoś kto akurat skorzysta – dodaje.

Co można zostawić na bazarku?

W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Najczęściej mieszkańcy zostawiają tu używane meble, sprzęty RTV i AGD, ubrania i zabawki czy elementy dekoracyjne (lampy, obrazy). Zdarzyło się też kilka pudełek z płytkami, które zostały komuś po remoncie, kosiarka do trawnika czy komplet narzędzi murarskich. Jedyne czego wymagamy to by te przedmioty były zdatne do użycia, nawet jeżeli nowy właściciel będzie musiał je odnowić czy trochę przy nich pomajsterkować.

Skąd dowiem się co aktualnie jest na bazarku?

Ciekawsze przedmioty pracownicy w miarę możliwości starają się ogłaszać na lokalnych grupach na Facebooku (tzw. śmieciarkach). Tam można obejrzeć zdjęcia i ewentualnie coś zarezerwować. Jednak najlepiej zaglądać na bazarek częściej niż tylko przy okazji wizyty w PSZOK-u.

Za przedmioty z bazarku trzeba płacić?

Nie. Wszystko co znajduje się na bazarku można zabrać za darmo. Nie wiąże się to też z żadnymi dodatkowymi formalnościami.

Gdzie znajdują się bazarki?

Bazarki znajdziecie w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych:
- w Chrzanowie, ul. Stara Huta 5,
- w Libiążu, ul. Gromiecka (na terenie oczyszczalni ścieków),
- w Trzebini, ul. Piłsudskiego (na terenie byłego składowiska odpadów).
Czynne są w tych samych godzinach co PSZOK-i. We wtorki i środy od 11:30 do 18:00, a od czwartku do soboty od 7:30 do 14:00.

(ZMGK w Chrzanowie)

 

Źródło: www.trzebinia.pl

Script logo