Bezpieczne wakacje 2019. Porady małopolskich policjantów.

W okresie letniego wypoczynku małopolska Policja drogowa, w trosce o podróżnych, przeprowadzi działania, których celem będzie:

• nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa,
• udzielanie wskazówek i rad kierującym,
• upłynnianie ruchu i kierowanie pojazdów na drogi objazdowe,
• reagowanie na wykroczenia popełniane przez kierujących,
• eliminowanie z ruchu autobusów niesprawnych technicznie,
• eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

W Małopolsce wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji, wyznaczyły stałe punkty kontroli autokarów przed wyjazdem w trasę. Informacja w tym zakresie została zamieszczona na stronie internetowej KWP w Krakowie w zakładce „komunikaty”.

UWAGA!

Odprowadzając dziecko do autobusu, którym ma wyjeżdżać na kolonie, zwróć szczególną uwagę na jego stan techniczny i przyjrzyj się kierującemu.

Co powinno Cię zaniepokoić:

- chwiejny krok, bełkotliwa mowa kierowcy,
- zapach alkoholu od kierowcy,
- wycieki płynów eksploatacyjnych,
- zużyte lub uszkodzone  skorodowane elementy karoserii autobusu,
- stan opon,
- niesprawne oświetlenie autobusu,
- nienaturalne hałasy słyszalne podczas uruchomienia autobusu.

Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o nieprawidłowościach mających wpływ na bezpieczną podróż Twojego dziecka natychmiast powiadom Policję!

UWAGA!

Co powinno Cię zaniepokoić:

- chwiejny krok, bełkotliwa mowa kierowcy,
- zapach alkoholu od kierowcy,
- wycieki płynów eksploatacyjnych,
- zużyte lub uszkodzone  skorodowane elementy karoserii autobusu,
- stan opon,
- niesprawne oświetlenie autobusu,
- nienaturalne hałasy słyszalne podczas uruchomienia autobusu.