Grupa P.A. Nova sprzedała dwa parki handlowe za ponad 17 mln zł netto

info 100x100 dark

Grupa P.A. Nova podpisała umowę sprzedaży swoich parków handlowych w  Andrychowie i Stalowej Woli. Trzeci park handlowy w Myszkowie powinien zostać sprzedany do końca listopada 2014 roku co łącznie wygeneruje wpływy na poziomie ponad 22 mln zł netto. Środki te Grupa zainwestuje w budowę swojej największej inwestycji w historii: Galerię Galena w Jaworznie.

Bricoman otwiera pierwszy sklep-skład remontowo-budowalny w Jaworznie

lobobrico

Już dziś, 26 czerwca przy ul. Grunwaldzkiej 275 w Jaworznie został otwarty nowy sklep – skład sieci Bricoman. Zarówno fachowcy, jak i klienci indywidualni znajdą w nim materiały do budowy, remontu oraz wykończenia w ilościach i cenach hurtowych.

Wolontariusz-tutor w projekcie 50+

logo 01

Tylko do końca lipca 2014 roku trwa rekrutacja wolontariuszy do drugiej edycji projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”, który ma na celu aktywizację zawodową i społeczną osób w wieku 50-64  lat. Projekt opiera się na stworzeniu modelu pracy 1:1 wolontariuszy po 45. roku życia z bezrobotnymi 50+.
Projekt 50+ powstał we współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Stowarzyszenia WIOSNA wraz z Grodzkim Urzędem Pracy Miasta Krakowa, Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.

Otwarcie Kauflanda

IMG 4834 edit

Firma P.A.Nova specjalizująca się w kompleksowej realizacji wielkopowierzchniowych inwestycji budowlanych odda dziś do użytku mieszkańcom Chrzanowa nowy samoobsługowy obiekt handlowy w centrum wraz z parkingiem. Inwestycja została zrealizowana w 9 miesięcy.

Sytuacja w Polsce od 1990 do 2011

Włosi mówią: "vaffanculo", a my damy im szansę po raz eNty? Wprowadzenie JOW, to dla Polski być, albo nie być.
Raport przygotowany przez Polskie Lobby Przemysłowe (PLP), pokazujący bardzo dobitnie skutki ponad 20 lat „reform”, które coraz mocniej odciskają piętno na naszej rzeczywistości.

Masz pomysł na biznes internetowy - sięgnij po dotację!

info 100x100 darkPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór wniosków o dotację w ramach Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. W ramach naboru można pozyskać dotację na poziomie 500 000 zł na realizacje biznesowych pomysłów. Nabór potrwa do 1 marca 2013 roku.

Zagospodarowanie Łąkawca coraz bliżej

7.02.2013 r. w "Domku Cioci" odbyło się spotkanie robocze dotyczące projektu zagospodarowania Łąkawca w Psarach. Projekt ten przewiduje pozyskanie przez gminę środków finansowych w Lokalnej Grupie Działania w ramach tzw."Małych Projektów".

Elastyczne ustalanie opłat i obowiązek przetargów

info 100x100 darkSejm przyjął w piątek, 25 stycznia, nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jeśli zaakceptuje ją również Senat, gminy będą mogły dowolnie łączyć różne metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi swoich mieszkańców. Ponadto, firma odbierająca odpady musi być wybrana w drodze przetargu, co dotyczy również gminnych spółek komunalnych.

Odpady: więcej sposobów ustalania opłat

info 100x100 darkUstalając stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców – gminy mogły dotąd wybrać tylko jedną z czterech metod, którą musiały na dodatek konsekwentnie stosować na całym swoim terenie. Teraz ma być inaczej, Senat wprowadził bowiem poprawki  do tzw. Ustawy śmieciowej, umożliwiające podejście bardziej elastyczne, gdyż dopuszczające rozwiązania mieszane.

Miliardy na inwestycje ekologiczne

info 100x100 darkJak wyliczyło Ministerstwo Środowiska, od początku tego roku do końca listopada zawarto 94 umowy na dofinansowanie inwestycji proekologicznych „wspierających ochronę oraz poprawę stanu środowiska, a tym samym polepszających jakość życia mieszkańców Polski”. Na ich realizację beneficjenci otrzymali łącznie ze środków unijnych prawie 2,5 mld zł (dokładnie: 2,45 mld zł).

Przebudowali ciepłociąg i zmodernizowali stację rozdziału ciepła

Staraniem Elektrowni Siersza i Usług Komunalnych Trzebinia zaprojektowano, a następnie nakładem finansowym firmy Tauron przebudowano ciepłociąg na terenie elektrowni oraz zmodernizowano stację rozdziału ciepła między jego wytwórcą a odbiorcą. W efekcie Gmina Trzebinia winna znacząco zaoszczędzić na kosztach bieżącej eksploatacji sieci ciepłowniczej, którą ciepło jest dostarczane do mieszkańców osiedli: Energetyków, Gaj i Krze.