Grand Prix Krakowa w biegach górskich - Chrzanowianie w czołówce

Drukuj
PDF

W czwartym biegu z cyklu Grand Prix  Krakowa w biegu górskim zawodnicy Kościelca Chrzanów zaprezentowali się bardzo dobrze. W kategorii K16 na dystansie 5,6 km ponownie zwyciężyła Barbara Wziętek przed Roksaną Legięć, a w kategorii M16 Krzysiek Palka oraz Kamil Legięć zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce. Jerzy Kryjomski wywalczył trzecie miejsce w kategorii M50 na dystansie 11,2 km.

 

Więcej…

Uroczyste otwarcie budynków przy ul. Mickiewicza 6-8 i Śląskiej 15

Drukuj
PDF

19 grudnia br. nastąpiło oficjalne otwarcie zmodernizowanych budynków przy ul. Mickiewicza 6-8 oraz ul. Śląskiej 15 oraz oddanie do użytku nowego budynku przy ul. Mickiewicza 6a.

 

 

Więcej…

Nieruchomość na sprzedaż

Drukuj
PDF
Burmistrz Miasta Chrzanowa oferuje do sprzedaży zabudowaną nieruchomość gminną, obejmującą działki oznaczone w ewidencji gruntów i budynków miasta Chrzanów, obręb Chrzanów nr 5773/1,5773/2,4947/4,4947/5 o łącznej pow.0,4080 ha, przeznaczoną w mpzp pod usługi komercyjne.

Więcej…

Nieaktualny wpis?

Drukuj
PDF
Twój wpis jest nieaktualny jeżeli po 1 stycznia 2008 r. nie dokonałeś żadnej zmiany we wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej!

Więcej…

Szukaj pomocy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Drukuj
PDF

Doświadczyłeś przemocy? Masz prawo szukać pomocy. Zgłoś się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie, gdzie możesz liczyć na anonimowość i dyskrecję.

Więcej…

Comenius dla zespołu szkół nr 1

Drukuj
PDF

Szkoła Podstawowa Nr 8 przy Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie wystąpiła w lutym 2011 roku z wnioskiem do Narodowej Agencji o przyznanie grantu na realizację Wielostronnego Projektu w ramach międzynarodowego programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. Projekt nosi tytuł: „Dodatkowe miejsce przy stole okazją poznania się poprzez pożywienie.”

Więcej…

Zmiana organizacji ruchu na ul. Topolowej

Drukuj
PDF

Prace związane z budową niniejszego odcinka płn. – wsch. Obwodnicy Chrzanowa prowadzone będą w 3-ch etapach. W okresie wykonywania etapów 1 i 2 prace budowlane prowadzone będą na odcinku istniejącej ul. Topolowej. W etapie 3 prowadzone będą prace związane z nowobudowaną drogą od ronda S2 (ul. Nowoprojektowana).

Więcej…

Chrzanów Miastem Roku 2009

Drukuj
PDF
Miasto Chrzanów otrzymało tytuł MIASTO ROKU 2009 w Plebiscycie EURO GMINA 2008/2009. Statuetkę dla Miasta Chrzanowa odebrał Burmistrz Ryszard Kosowski.

Więcej…

Przy wsparciu UE stanie nowa biblioteka w Chrzanowie.

Drukuj
PDF
Jak można przeczytać na stronie Urzędu Miejskiego w Chrzanowie w 2011 roku powstanie w Chrzanowie nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prace remontowo - budowlane powinny ruszyć w II kwartale 2009 roku.

Więcej…

Chrzanów ocalał!

Drukuj
PDF

Miniony weekend mieszkańcom Chrzanowa i okolic pozostanie na długo w pamięci. Ci którzy wyjechali w piątek poza miasto i wrócili w niedzielę nie zauważyli nic niepokojącego a tragedia przecież wisiała na włosku …


O godzinie 20:20 w piątek jadąc drogą krajową nr 79, kierowca cysterny wypełnionej gazem płynnym próbując wyjechać z naszego miasta, wjechał pod wiadukt kolejowy nad ulicą krakowską. Wjechał tak nieszczęśliwie, iż uderzył o konstrukcję torowiska doprowadzając do rozszczelnienia zbiornika z 20 tonami gazu.
Gaz na skutek uderzenia uległ samozapłonowi i płonął przez kolejne 25 godzin.

Rozpoczęła się walka z czasem, która na szczęście dla całego miasta zakończyła się sukcesem. I co by nie mówić o tym co się stało to trzeba mówić o cudzie. Gdyby ta cysterna wybuchała ofiary moglibyśmy liczyć w setkach a może i tysiącach. Powstaje zatem pytanie co teraz, co zrobić aby ustrzec się takich sytuacji?
Jak widać obowiązujące przepisy, prawo, zasady na jakich funkcjonuje miasto nie zabezpieczają swoich mieszkańców do końca, pomimo tego jak mogło by się nam wydawać, iż wszystko jest tak jak powinno, czyli zgodnie z prawem.
Nie tak dawno na skutek podobnego zbiegu nieszczęśliwych wypadków ginie człowiek na motorze wjeżdżając w ciężarówkę szukającej podobnie jak i teraz drogi wyjazdowej z miasta.
Dwa wypadki w tak krótkim czasie to już nie przypadek, to sygnał, iż czas się zastanowić nad tym to się robi i w jaki sposób.

Odniosę się do jednej kwestii, która razi podczas przeprowadzanych remontów dróg.
Mamy środki na ich remonty, mamy i wyłaniamy w przetargach firmy, które mają dokonywać naprawy dróg. Określamy tym firmom zasady na jakich należy przeprowadzać prace mając na uwadze nasze bezpieczeństwo tylko zapominamy o jednym. By w odpowiednim czasie, jeżeli to konieczne zmienić organizację ruchu kiedy ta zaplanowana nie spełnia oczekiwań!!!
I tego zabrakło po zamknięciu wjazdu na A4 w kierunku Katowic. Kierowcy stawali na drodze, szukali znaków objazdu, byli zdezorientowani, łamali prawo bo nie wiedzieli co się dzieje i gdyby w tym czasie był prowadzony „monitoring” tego co się dzieje w tym miejscu na drodze już dnia następnego stanęłyby barierki na drodze nr. 79, te same które stanęły dopiero po śmierci motocyklisty.
Co do wypadku cysterny. Cysterna uderza w wiadukt na drodze krajowej a taką jest droga nr.79. Czy w takim razie na tego typu drodze powinny mieć zastosowanie znaki zakazu wjazdu pojazdów o wysokości ponad ... m. Czy może wiadukt powinien być nad drogą na takiej wysokości aby pojazdy „typowe” mogły bezpiecznie przejechać?

Dobrze, że wyciągamy wnioski, dobrze, że się uczymy, tylko dlaczego dopiero jak dojdzie do nieszczęścia.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z akcji ratunkowej.
Zdjęcia udostępnili Piotr Jochimczyk i Grzegorz Buła z OSP Balin ku przestrodze i pod rozwagę!
(Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć tylko za zgodą właścicieli)

foto w galerii

Płonąca cysterna w centrum miasta

Drukuj
PDF
Po 25-iu godzinach akcji gaśniczej płomień wydobywający się z unieruchomionej cysterny  z gazem został ugaszony! Schładzanie zbiornika trwa nadal ...
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej akcji. Brawo!!!

Więcej…

Newsletter