Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w chrzanowskim szpitalu

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na udzielanie świadczeń zdrowotnych spowodowane zwiększoną liczbą zachorowań na Covid-19, Pogotowie Ratunkowe Szpitala Powiatowego w Chrzanowie uruchomiło dodatkowy zespół ratownictwa medycznego.

Zespół stacjonuje w Chrzanowie całodobowo i jest do dyspozycji całego powiatu chrzanowskiego. Na zlecenie dyspozytora medycznego może również działać poza swoim rejonem operacyjnym. Zespół został uruchomiony tymczasowo, do odwołania przez Wojewodę Małopolskiego. W składzie zespołu są dwie osoby. W celu jego utworzenia został wykorzystany zastępczy ambulans oraz zapasowy sprzęt, którym dysponowało Pogotowie Ratunkowe. Część niezbędnego sprzętu Szpital zakupił z własnych środków.

Źródło: www.powiat-chrzanowski.pl