Dwa mikrobusy i autobus trafią do Warsztatów Terapii Zajęciowej

Już wkrótce dwa nowe mikrobusy będą dowozić niepełnosprawnych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini i Libiążu. Natomiast nowy, 17-osobowy autobus będzie służył w WTZ w Chrzanowie.

W poniedziałek, 24 czerwca przedstawiciele Powiatu Chrzanowskiego podpisali w Małopolskim Oddziale PFRON umowę o dofinansowanie - na realizację „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D.
W wyniku pozytywnej oceny przez PFRON wystąpienia samorządu naszego powiatu - zrealizowane zostaną trzy projekty mające na celu likwidację barier transportowych, których beneficjentami będą: WTZ w Chrzanowie, WTZ w Libiążu oraz WTZ w Trzebini.
Pozyskane dofinansowanie w wysokości 369 592,00 zł – przeznaczone zostanie na zakup dwóch 9 –osobowych mikrobusów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych – dla WTZ w Trzebini oraz WTZ w Libiążu oraz autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, z którego korzystać będą podopieczni WTZ w Chrzanowie.
Łączna wartość projektów, które uzyskały dofinansowanie: 534 904,00 zł
Łączna wartość pozyskanego dofinansowania to 369 592,00 zł, w tym:
WTZ Chrzanów: 209 592,00 zł
WTZ Libiąż: 80 000,00 zł