Dwunastu chętnych na budowę parkingu przy dworcu PKP

Aż dwanaście firm wystartowało w przetargu na budowę ogólnodostępnego parkingu przy ul. Dworcowej w Trzebini. W piątek nastąpiło otwarcie ofert. Najtańsza opiewa na blisko 747 tys. zł. To prawie dwa razy mniej niż pierwotnie zakładano.

Trwa weryfikacja złożonych ofert. Po podpisaniu umowy, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację zadania.

Parking, jak informuje Tomasz Glazer, zastępca naczelnika wydziału rozwoju Urzędu Miasta w Trzebini, powstanie na istniejącym, utwardzonym placu w rejonie dworca kolejowego. Pomieści 98 samochodów.

Łączna powierzchnia stanowisk postojowych wraz z drogą manewrową o nawierzchni z kostki brukowej betonowej wyniesie około 2600 mkw. Inwestycja przewiduje też wykonanie odwodnienia, montaż oświetlenia, nasadzenia zieleni.

Budowa parkingu przy dworcu PKP to jedno z największych przedsięwzięć, zaplanowanych na ten rok. Na realizację prac gmina Trzebinia otrzymała dofinansowanie w wysokości aż 500 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: www.trzebinia.pl