Firma z Trzebini przygotuje projekt zagospodarowania działki w centrum miasta

W przetargu na opracowanie projektu technicznego wystartowały trzy firmy: z Krakowa, Skarżyska Kamiennej oraz Trzebini. Najkorzystniejszą ofertę złożyła trzebińska spółka LW Uniprojekt. Projekt techniczny wraz z kosztorysem przygotuje za kwotę 338 250 zł brutto. Dokumentacja ma być gotowa do 29 października 2021 roku. Wtedy będzie wiadomo, ile pieniędzy potrzeba na budowę obiektu i zagospodarowanie terenu obok. Na realizację inwestycji burmistrz Jarosław Okoczuk zamierza pozyskać dofinansowanie z zewnątrz

Ten obiekt ma być funkcjonalny i tętnić życiem. Swoim wyglądem ma też wyróżniać Trzebinię na tle innych miast. Każdy, kto będzie przejeżdżał przez miasto, zwróci na niego uwagę – mówi Jarosław Okoczuk, któremu bardzo zależy, by stojącą od lat pustą działkę w centrum wreszcie zagospodarować.

Burmistrz w ubiegłym roku zlecił opracowanie wielowariantowej koncepcji na urządzenie pustej działki w centrum miasta. Przygotował ją duet młodych architektów – Paulina Walusiak-Bogumił (SALA studio) oraz Wojciech Wiatr (RAWW). Zgodnie z założeniem na rogu ulic Krakowskiej i Ochronkowej ma stanąć czterokondygnacyjny budynek. Na parterze przewidziano obszerne foyer, które ma pełnić rolę czytelni miejskiej. Będą się tam mogły odbywać również warsztaty, koncerty, spotkania, wernisaże. Obok powstaną kawiarnia, szatnie. Na pierwszym piętrze zaprojektowano mediatekę, salę konferencyjną dla 156 osób z możliwością podziału na trzy mniejsze pomieszczenia, na drugim – dalszą część biblioteki, biura. Na ostatnim ma się mieścić sala ślubów, biblioteka, biura. W sąsiedztwie powstanie plac, który pełnić będzie funkcję całorocznego miejsca spotkań mieszkańców.

Źródło: www.trzebinia.pl