Grand Prix Małopolski w biegu na orientację

Drukuj
PDF

Od początku sezonu trwa zacięta walka  

Pierwsza część cyklu Grand Prix Małopolski w biegu na orientację za nami ! Dorobek Kościelca Chrzanów po pierwszej serii trzech startów (klasyfikacja łączna) to cztery miejsca na podium i kilka bardzo dobrych miejsc w czołówce poszczególnych kategorii wiekowych.


W piątkowej wieczornej Rozgrzewce bardzo dobrze pobiegły wszystkie chrzanowianki: Dominika Kulczycka-Wójcik była piąta, zaraz za nią była Hania Dzierwa, a na dziesiątym miejscu – Natalka Kowal. Zuzia Ohlaszeny na krótszej trasie była dziewiąta.                                                                                          
Sobotni  middle na Skałkach Twardowskiego był bardzo ciekawy, chociaż trudny technicznie.  Świetnie spisali się najmłodsi chrzanowscy biegacze: Krystian Zychowicz zwyciężył, a Kuba Ludwin był trzeci w M-10N ! Bardzo dobrze poradziły sobie również dziewczyny z K-12: Ida Ohlaszeny była druga, a Agatka Lechowska -  trzecia. W K-14 Oliwka Głowacz skończyła trudny bieg na 10-tej pozycji. W K-16 zdecydowanie zwyciężyła Hania (pomimo błędów), Natka była trzecia, a Ola Urbańczyk - piąta. W mocno obsadzonej K-18+ Dominika Kulczycka-Wójcik  wywalczyła ósmą lokatę. W M-12 Antek Trębacz, biegający po raz pierwszy w tym roku, zajął siódme miejsce. Trener Jerzy Kryjomski był drugi w kategorii M-50.
Po szybkim popołudniowym sprincie na Bronowicach swoje miejsca w klasyfikacji poprawili: Agatka, Oliwka, Natka, Ola oraz Antek. Trzeci bieg cyklu - bieg klasyczny - odbył się w niedzielę na nowej mapie "Stary Olkusz". Szybki, ale urozmaicony teren, miejscami z bogatą mikrorzeźbą, a do tego przenikliwe zimno ... W takich warunkach zawodnicy zwykle osiągają bardzo dobre czasy !
Świetnie pobiegła po raz pierwszy startująca w zawodach 8-letnia chrzanowianka Sandra Sikora, uzyskując piąty czas w kategorii K-10N. Dobrze poradziła sobie także druga debiutantka w tej samej kategorii - Kornelia Gwizdała. Bardzo dobrze pobiegli także najmłodsi chłopcy: Kuba Ludwin (szósty w M-10N) oraz Krystian Zychowicz (ósmy w tej samej kategorii).
Z biegu na bieg poprawiali swoje wyniki młodzicy Kościelca Chrzanów: Ida Ohlaszeny (druga w K-12), Antek Trębacz (drugi w M-12) oraz Oliwia Głowacz (siódma w K-14).
Najbardziej doświadczeni zawodnicy pobiegli najbardziej przewidywalnie: w K-16 Hania zdecydowanie zwyciężyła, Natka była trzecia, a Ola - piąta. Bardzo dobrze pobiegła także Dominika Kulczycka-Wójcik - siódma w K-18+. Trener również przebiegł swoją trasę szybko.
Na podium końcowej klasyfikacji  I ETAPU Grand Prix Małopolski stanęli: trener Jerzy Kryjomski (1. w M-50), Natalka Kowal (2. w K-16), Ida Ohlaszeny (2. w K-12) i Antek Trębacz (3. w M-12) !
Bardzo dobre miejsca w klasyfikacji łącznej wywalczyli także: Ola Urbańczyk       (4. W K-16), Krystian Zychowicz (5. w M-10N), Jakub Ludwin (6. w M-10N) i Oliwka Głowacz (8. W K-14).    

Gratulacje dla wszystkich zawodników za ambitną walkę do końca :-)

 

IMG 0652

IMG 0656

IMG 0690

IMG 0750

IMG 0756

IMG 0778

IMG 0781

IMG 0787

IMG 0793

IMG 0800

IMG 0803

IMG 0812

IMG 0816

IMG 0823

 

Newsletter