•  

     

Letnia kawiarenka poetycka

Poezja dobra na wszystko. Pomaga odkrywać nieodkryte, pobudza do refleksji, wzmacnia, ubogaca człowieka. Z poezją nie warto zamykać się w czterech ścianach. 

Letnia kawiarenka poetycka to niecodzienne spotkania na świeżym powietrzu. Po raz pierwszy już 11 czerwca 2021 roku o godzinie 18.00 na pasażu za domem kultury w Chrzanowie. Posłuchamy wierszy dwóch młodych utalentowanych poetek Aleksandry Zawiślak oraz Martyny Gawin. Gościnnie wystąpią soliści sekcji wokalnych domu kultury.

Aleksandra Zawiślak jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Jej pierwsze próby pisarskie sięgają początków szkoły podstawowej, gdzie próbowała pisać proste rymowanki. Poważniejsze próby zaczęły się pod koniec nauki w podstawówce i z początkiem gimnazjum. Dlaczego tworzy? Jest to jej zdaniem ciekawy sposób na uporządkowanie własnych myśli.

Martyna Gawin jest uczennicą drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie. Pisze od niedawna, właściwie od roku. Jej największą życiową pasją jest muzyka – najpiękniejsza forma sztuki. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła właściwie od pisania tekstów piosenek. Literatura jest obszarem samorozwoju, w którym w pełni może wyrażać siebie. Pisanie sprawia jej niesamowitą przyjemność, pozwala w nieoczywisty sposób dzielić się refleksjami i spostrzeżeniami. Najważniejsze są jednak emocje, zarówno te, które wyraża w swoich utworach, jak i te, które wywołuje podczas ich prezentacji. Wrażliwość jaką rozwija w ludziach liryka, nie da się bowiem ubrać w żaden schemat. Jest to niesamowita umiejętność dostrzegania piękna i przekazywania go w najprawdziwszy możliwy sposób.

 

Źródło: www.moksir.chrzanow.pl

Script logo