•  

     

Letnia scena kulturalna

Letnia Scena Kulturalna powraca. Kolejne lato spędzimy w Chrzanowie przy dźwiękach muzyki, a wszystko za sprawą 4 plenerowych koncertów, które odbędą się jak w ubiegłym roku – na pasażu za domem kultury. Różnorodność gwarantowana: rock, jazz, funk, hip-hop, folk oraz blues.

Wstęp bezpłatny.

 

 

W razie złej pogody koncerty mogą zostać przeniesione do klubu Stara Kotłownia (MOKSiR, ul. Broniewskiego 4), gdzie obowiązywać będzie limit miejsc.


LETNIA SCENA KULTURALNA:


10.07.2021, godz. 19:00 KISSINSKY
24.07.2021, godz. 19:00 KRAKÓW STREET BAND
7.08.2021, godz. 19:00 ALIAS BLEKAUT
20.08.2021, godz. 19:00 BASIA DRATWIŃSKA

 

KISSINSKY – zespół założony w 2018 roku przez Jarosława Kisińskiego gitarzystę oraz kompozytora Sztywnego Pala Azji. Skład uzupełnia Wojciech Wołyniak. Na koncertach grupa występuje jako trio. Na dyskografię składa się wydana w tym roku płyta „Koniec czy początek”. Trwają prace nad drugim albumem.


KRAKÓW STREET BAND – grupa jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Krakowa i gdyby nie pandemia wystąpiłaby w 2020 roku podczas Dni Chrzanowa. Na szczęście tego lata będzie okazja, by posłuchać ich na żywo na pasażu za domem kultury. Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych (m.in. Pol’and’Rock, czy węgierski Sziget), a płyta “Going Away” otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.


ALIAS BLEKAUT – to chrzanowski hip-hop świeżo po debiucie fonograficznym, bowiem w czerwcu 2021 roku ukazała się EP-ka „Zaraz wracam”. Autorem tekstów, muzyki a zarazem producentem jest tu Jakub Bartynowski, który do współpracy zaprosił zaprzyjaźnione wokalistki oraz instrumentalistów. Tak też będzie podczas koncertu w sierpniu, bowiem ta muzyka doskonale się sprawdza, gdyby prócz dj-a towarzyszy jej żywe instrumentarium.


BASIA DRATWIŃSKA – to połączenie muzyki elektronicznej, jazzu, popu, improwizacji i funky. Autorką tekstów jest młoda wokalistka urodzona w Sosnowcu. Basia Dratwińska wraz z muzykami wydała w 2020 roku debiutancki krążek zatytułowany „Naprawdę”. Wciągający miks brzmień, osobowości i pozytywnej energii bawi oraz inspiruje. A wszystko okraszone polskimi tekstami.

 

Źródło: www.chrzanow.pl

Script logo