• Sonda

Libiąż będzie miał nowoczesny basen ze strzelnicą za prawie 33 mln zł

Burmistrz Libiąża Jacek Latko, Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego "Kartel" SA Tomasz Sękiewicz oraz Prokurent Tomasz Adamczyk podpisali w czwartek, 25 kwietnia w Libiążu, umowę na budowę krytej pływalni na osiedlu Flagówka. 

 

- To historyczna chwila w dziejach miasta, które w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia uzyskania praw miejskich - podkreśla Jacek Latko, burmistrz Libiąża.  Dodaje, że inwestycja zostanie zrealizowana w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Wykonawca, Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "KARTEL" SA z Jędrzejowa zaprojektuje, wybuduje, wyposaży i odda do użytkowania nowoczesny obiekt wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Basen powstanie na osiedlu Flagówka, przy Alei Jana Pawła II.

- Do końca września wykonawca ma czas na opracowanie dokumentacji projektowej. Wtedy też zostaną wbite pierwsze łopaty pod inwestycję - informuje burmistrz Libiąża. 

Budynek będzie podpiwniczony. Fragment piwnicy zostanie zaprojektowany jako niezależny blok dostępny z holu wejściowego. Ma się tam mieścić strzelnica sportowa. Na parterze zostanie zlokalizowana hala basenowa z szatniami i sanitariatami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Obok basenu  sportowego o wymiarach 25 x 12,5 m, głębokosci od 1,8 do 2,4 m, z podnoszonym dnem, powstanie także mniejszy basen rekreacyjny z reflektorami, masażerami karku, masażerami ściennymi na 3 stanowiska, gejzerem, ławką powietrzną oraz leżankami. Bedzie także brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią oraz zewnętrzna zjeżdżalnia wodna. 

Do dyspozycji mieszkańców będzie także jacuzzi z dyszami do masażu i ławką powietrzną oraz blok saun. Na parterze zaplanowano salę do fitnessu z odrębnymi szatniami i sanitariatami.

- Budynek krytej pływalni będzie nowoczesny i energooszczędny - podkreśla  Tomasz Sękiewicz, Wiceprezes  Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego "Kartel" SA. Dodaje, że poza zasilaniem z sieci przewidziano także wykonanie dodatkowych źródeł energii w postaci instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu basenu oraz układu gazowej mikrokogeneracji. Instalacja kanalizacji sanitarnej wyposażona zostanie w układ odzysku ciepła ze ścieków.

Bartłomiej Gębala, Wicestarosta Chrzanowski pogratulował Burmistrzowi Libiąża inwestycji.

- To doskonały prezent dla wszystkich mieszkańców Libiąża z okazji 50-lecia odzyskania praw miejskich. Cieszę się, że miasto staje się coraz piękniejsze i nowocześniejsze - podkreśli Wicestarosta Chrzanowski.

 

Relacja z uroczystego podpisania umowy w sprawie budowy basenu w Libiążu już wkrótce w TV Powiat. 

 

 

 

 

 
Dodaj komentarz
Script logo