•  

     

Można składać wnioski

Sterylizacja suki kosztuje kilkaset złotych. Podobnie kastracja psa. Wielu mieszkańców, z uwagi na koszty, rezygnuje z zabiegu u swojego pupila. Czasem kończy się to niechcianymi szczeniętami, którym trudno znaleźć nowy dom. Dlatego Gmina Trzebinia od lat dofinansowuje koszty sterylizacji i kastracji kotów oraz psów.

Rada Miasta Trzebini przyjęła „Program zapobiegania bezdomności zwierząt”. Na jego realizację zabezpieczono w tegorocznym budżecie 20 000 zł.

Mieszkańcy gminy, zainteresowani skorzystaniem z programu, po złożeniu wniosku w Urzędzie Miasta w Trzebini, mogą liczyć m.in. na 50 proc. dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji psa, kota (maksymalnie 2 szt. zwierząt rocznie danego gatunku w gospodarstwie), a także pokrycie 100 proc. kosztów znakowania psów i kotów (maksymalnie2 szt. zwierząt rocznie danego gatunku w gospodarstwie).

 tym roku zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt czy znakowanie psów i kotów z dofinansowaniem gminy będą wykonywane w przychodni Weterynaryjnej ProVet z Chrzanowa.

Wzory wniosków o uzyskanie skierowania na zabiegi dla zwierząt dostępne są na stronie internetowej gminy Trzebinia.

 

Źródło: www.trzebinia.pl

Script logo