Niebawem duże utrudnienia w ruchu

Duże zmiany w ruchu drogowym nadchodzą w gminie. Wkrótce rozpoczną się prace przebudowy wiaduktów i układu drogowego pod i w bezpośrednim sąsiedztwie Linii Kolejowej 93.

W imieniu PKP PLK S.A. zadaniem zajmie się Grupa ZUE. W perspektywie kilku miesięcy wreszcie udrożni się ruch w mieście, a linia kolejowa przestanie być linią podziału na Chrzanów "lewo i prawobrzeżny".

Zanim to nastąpi będziemy musieli jednak uzbroić się w nie lada pokłady cierpliwości - prace te wprowadzą liczne utrudnienia w ruchu. Najprawdopodobniej jeszcze w grudniu zamknięty zostanie ruch zarówno pojazdów, jak i pieszych pod trzema wiaduktami w centrum - na ul. Kadłubek, 29 Listopada i Krakowskiej. Ponadto -najprawdopodobniej do marca zamknięty pozostanie przejazd na ul. Zbożowej.

Wzmożonego ruchu/utrudnień spodziewać się zatem należy w całym centrum miasta, w tym w szczególności na ul. Siennej, Podwale oraz obwodnicy północno wschodniej Chrzanowa.

Źródło: www.chrzanow.pl