•  

     

Nowy punkt szczepień - PSP na ul.Sokoła 24

Szczepisz się w naszym nowym Punkcie Szczepień Powszechnych na ul. Sokoła 24? Koniecznie zapoznaj się z niniejszą informacją – jej celem jest umożliwienie terminowego stawienia się w Punkcie oraz zapoznanie się z jego funkcjonowaniem.

 

 

Zaplanuj swoją wizytę razem z nami.
Zanim przyjedziesz wejdź TUTAJ
Zapoznaj się z kwestionariuszem koniecznie jeszcze przed przyjazdem.
Jeśli masz drukarkę – wydrukuj i czytelnie uzupełnij (zwłaszcza PESEL) kwestionariusz (najlepiej w dniu szczepienia). Pozostaw pole z temperaturą wolne – zmierzymy ją na miejscu. Podpisz dokument na drugiej stronie w miejscach jak wskazano w tym obrazku.
To ważny dokument – kolejno kilka osób o niego poprosi. Pod koniec pobytu koniecznie zwróć kwestionariusz (powiemy kiedy). Gdyby jednak okazało się, że jesteś już poza PSP z kwestionariuszem – wróć do punktu i zwróć dokument.

Dojazd samochodem:
Punkt znajduje się TUTAJ
Zwróć uwagę, że ta część miasta objęta jest Strefą Płatnego Parkowania. Bezpośrednio przy budynku od strony ul. Kościuszki jest parking wewnętrzny Sokoła, ale ze względu na dużą liczbę osób przybywających na szczepienie pozostawienie tam auta może być niemożliwe.
Więcej o strefie
Uwaga – część dyskontów spożywczych w Chrzanowie posiada własnych operatorów parkingów – bardzo łatwo narazić się na otrzymanie wysokiej „opłaty dodatkowej”.
Dojazd koleją:
Obecnie trwa remont Linii Kolejowej 93 – PKP stosuje komunikację zastępczą – szczegóły u przewoźnika.
Dojazd busem / komunikacją miejską:
Budynek Sokoła znajduje się około 15 minut marszu od dworca ZKKM – miejsca, do którego przyjeżdża większość przewoźników, w tym nasz lokalny – rzeczony ZKKM. Jeszcze bliżej punktu znajdują się przystanki autobusowe – tu jednak trzeba upewnić się czy dany przewoźnik się na nich zatrzymuje.

Osoby niepełnosprawne:
Ruchowo: – najwygodniejszym wejściem dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest wejście od strony ul. Sokoła.
Niesłyszące lub niedosłyszące: - niestety w punkcie nie ma dostępu do usług tłumacza języka migowego. Zaleca się zabranie ze sobą urządzeń usprawniających słyszenie lub przybycie z asystentem.
Niewidome lub niedowidzące: - podobnie jak wyżej, z tym zastrzeżeniem, że osoby pracujące w punkcie pomogą w uzupełnieniu kwestionariusza o ile nie został już uzupełniony. Jeśli zaistnieje taka potrzeba – przeprowadzą szczepionego zgodnie z planowanym obiegiem pacjenta.

Jak zorganizowany jest punkt?
Wiele tłumaczy zaprezentowany film (Facebook)– warto też rzucić okiem na poglądowy schemat obiektu. Poruszamy się po nim kolejno strzałkami czerwonymi, żółtymi, zielonymi i niebieskimi. To gdzie mamy się udać i co zrobić wskaże Wam personel PSP.

Pamiętajmy:

  • o dokumencie potwierdzającym naszą tożsamość,
    własny numer PESEL (lub osoby, której asystujemy),
  • o zabraniu telefonu z smsem ze skierowaniem (może być potrzebny),
  • o wydrukowaniu i uzupełnieniu kwestionariusza (jeśli mamy taką możliwość) przed przyjazdem,
  • o konieczności czytelnego uzupełnienia nr PESEL,
  • o konieczności złożenia 2 podpisów na kwestionariuszu,
  • o tym, że szczepione są co do zasady osoby zdrowe – jeszcze raz – zapoznajcie się z kwestionariuszem – znajduje się tam opis w jakich okolicznościach konieczne będzie odroczenie terminu lub zmiana placówki,
  • o zabraniu ze sobą cierpliwości – dobry plan to dopiero połowa sukcesu, o jego powodzeniu zadecyduje po części Nasze i Wasze przygotowanie. Jest też kilka czynników, które mogą zakłócić pracę PSP – nazwijmy je przypadkami losowymi. Miejmy na uwadze, że szczepienia nie odbywały się jeszcze na tą skalę w powiecie chrzanowskim – jest to nasz największy punkt. W każdej chwili sporo ludzi będzie przybywać na swoje terminy – czasem czegoś braknie w systemie, czasem coś się zawiesi, czasem też ktoś się spóźni albo pomyli punkt (w samym Chrzanowie jest ich kilkanaście). I My nie jesteśmy nieomylni = niemniej dołożymy wszelkich starań aby wizyta była możliwie krótka i sprawnie przeprowadzona.

 

Zapraszamy!

 

Źródło: www.chrzanow.pl

Script logo