•  

     

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W związku z przypadającym na dzień 21-go pierwszego marca Pierwszym Dniem Wiosny i związaną z nim tradycją organizowania przez dzieci i młodzież szkolną tzw. Dniem Wagarowicza, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie włączyła się do działań zmierzających do zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa zarówno uczestników tych obchodów jak i pozostałych osób.

W tym dniu funkcjonariusze Policji z KPP w Chrzanowie oraz z Komisariatów Policji powiatu chrzanowskiego  wzmożyli kontrole miejsc grupowania się małoletnich między innymi na podstawie zagrożeń nanoszonych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa celem zapobiegania przejawom demoralizacji i przestępczości nieletnich (w takich miejscach jak: przystanki komunikacji miejskiej, dworce autobusowe i PKP, Centra Handlowe oraz parki)

W obszarze profilaktyki społecznej Policjanci z KPP w Chrzanowie wsparli placówki oświatowe w organizacji zajęć alternatywnych.      W ramach Dnia Otwartego Komendy  do KPP w Chrzanowie przybyła grupa uczniów z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Dulowej. Uczniowie zapoznali się z pracą policjantów na stanowisku technika kryminalistyki, specjalistów Wydziału Prewencji zwiedzając strzelnicę, zaplecze z atelier technika kryminalistyki oraz „Niebieski Pokój”. Z uczestnikami została przeprowadzona prelekcja nt. bezpieczeństwa własnego oraz zachęcanie ich do wstąpienia w szeregi Policji.

Na terenie gminy Babice uczniowie z Zespołu Szkół w Mętkowie pożegnali zimę i powitali wiosnę nad Wisłą. Ze szkoły udał się korowód dzieci, które ubrane były w ekologiczne ubiory wiosenne i miały założone kamizelki odblaskowe. Korowód przeszedł ulicami tej gminy, aby po przybyciu nad wodę zgodnie z tradycją „utopić Marzannę” wcześniejwykonaną przez uczniów klasy I i II  z ekologicznych materiałów. Ponadto z dziećmi została przeprowadzona prelekcja z zakresu bezpieczeństwa na drodze  w środowisku rodzinnym i rówieśniczym. 

Dodaj komentarz
Script logo