Policja i Straż Pożarna podsumowały miniony rok

Podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego sprawozdania ze swej działalności przedstawili m.in. Andrzej Dybał, Komendant PSP w Chrzanowie oraz Michał Gamrat, Komendant chrzanowskiej policji.

Policja i Straż Pożarna podsumowały miniony rok
- Ubiegły rok był dla nas łaskawy. Udało nam się zakupić dwa profesjonalne samochody. Jeden za 2,3 mln zł, a drugi za prawie 1,2 mln zł - podkreśla Andrzej Dybał, szef chrzanowskich strażaków. Dodaje, że uratowane w ubiegłym roku mienie osiągnęło wartość przeszło 26 mln zł.

Natomiast Michał Gamrat, komendant KPP w Chrzanowie podkreśla, że policja postawiła na skuteczną walkę z narkomanią oraz pijanymi kierowcami. - Przebadaliśmy pod kątem zawartości alkoholu prawie 77 tysięcy kierowców - wylicza szef chrzanowskich policjantów. Dodaje, że jeden kierowca na 150 przebadanych okazał się nietrzeźwy.

Relacja TV Powiat z ostatniej sesji rady powiatu już wkrótce dostępna będzie na stronie internetowej Starostwa oraz na Facebooku.