Porodówka w chrzanowskim szpitalu oficjalnie otwarta po gruntownej modernizacji

Starosta przeciął symboliczną wstęgę, a ksiądz poświęcił przebudowane pomieszczenia Oddziału Położniczego, Bloku Porodowego i Sali Cięć Cesarskich. Zobacz film.

Fot. Wstęgę przecinają (od lewej): Starosta Andrzej Uryga, Dyrektor Szpitala Artur Baranowski, Włodzimierz Korczyński - Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego oraz dr n med. Maciej Bodzek, Ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w chrzanowskim szpitalu

- Ten oddział działa na bardzo dobrym poziomie. To zasługa załogi, której pragnę podziękować - mówił Andrzej Uryga, Starosta Chrzanowski.

Przypomnijmy, że to nie jedyny modernizowany oddział w naszej lecznicy. Obecnie remontujemy oddziały neonatologii i ginekologii, a na każdym oddziale szpitalnym w budynku A modernizujemy wszystkie istniejące sanitariaty. Powstaną także nowe łazienki - po jednej na każdym oddziale.

Czy wiesz, że...

Zadania realizowane są w ramach  projektu: „Modernizacja oddziałów szpitalnych oraz zakup aparatury medycznej celem poprawy jakości i bezpieczeństwa diagnozowania i leczenia pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie” dofinansowanego ze środków  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Całkowita wartość projektu  wynosi 17 854 528,76 zł

Dofinansowanie z RPO wynosi 10 730 854,28 zł

Środki Powiatu Chrzanowskiego: 5 463 438,06 zł

Wkład Szpitala: 1 660 236,42 zł

Przedmiotem projektu jest:

· przebudowa oddziałów szpitalnych: Oddziału Neonatologii, Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Bloku Porodowego

· przebudowa Oddziału Pediatrycznego wraz z przebudową instalacji wewnętrznych,

· modernizacja łazienek,

· zakup aparatury medycznej (m. in. 2 aparaty USG, 3 aparaty do znieczulania, stół operacyjny, narzędzia laparoskopowe, videogastroskop, videokolonoskop, kolumna endoskopowa, kolumna laparoskopowa, kolumna histeroskopowa, 45 łóżek elektrycznych, kardiomonitory, pompy infuzyjne).

Źródło powiat-chrzanów.pl