•  

     

Regaty żeglarskie w Trzebini

Uczestnicy imprezy wraz z organizatorami oraz wojewodą i burmistrzem

Imprezę podzielono na dwie części. W pierwszym dniu startowali dorośli. W zmaganiach wzięło udział dziesięciu żeglarzy. Początkowo był słaby wiatr, ale w drugim biegu trochę się wzmocnił, co dodatkowo podkręciło atmosferę zmagań. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Regaty wygrał Sebastian Hapczyk, bracia Szczęśniak - Witold i Maciej, zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Nagrody dla zwycięzców wręczyli Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Podczas zawodów dla dzieci i młodzieży

W niedzielę przyszedł czas na młodych żeglarzy. Wystartowało czworo dzieci, które stanęły do rywalizacji na małych łódkach Optimist. Pogoda była niezwykle łaskawa, a wiatr sprzyjał ich żeglarskim zmaganiom. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, aby zdobyć jak najlepsze miejsce.

Puchar Akademii Piratów powędrował do Mikołaja Gawrona, który zajął pierwsze miejsce. Jego umiejętności i determinacja były imponujące. Również Hania Żak, Bartosz Stokłosa i Dawid Baj mają powody do dumy. Warto podkreślić, że miejsca nie były najważniejsze. Wszyscy uczestnicy są wygranymi tych zawodów. To pasja, odwaga i duch sportowej rywalizacji sprawiają, że są prawdziwymi zwycięzcami.

Najmłodsi uczestnicy imprezy wraz z organizatorami

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, przyjaciołom, oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tych regat. Zaangażowanie i entuzjazm sprawiły, że to wydarzenie było wyjątkowe. Wyrażamy nadzieję, że to dopiero początek i że w przyszłości będą kolejne okazje do rywalizacji na wodach Zalewu Chechło. Życzymy wszystkim żeglarzom dalszych sukcesów, niezliczonych przygód i pięknych chwil spędzonych na żeglarskich szlakach - powiedział na zakończenie imprezy wiceprezes Fundacji Oxynite Przemysław Szklarczyk.

(Fundacja Oxynite)

 

Źródło: www.trzebinia.pl

Script logo