Rozstrzygnięcie przetargu na budowę ronda przy ul. Krakowskiej w Chrzanowie

9 lutego został rozstrzygnięty przetarg na ronda w rejonie wiaduktu kolejowego PKP nad ul. Krakowską w Chrzanowie.

Wpłynęło sześć ofert, a za najkorzystniejszą uznano ofertę Zakładu Usług Budowlanych "Dębowski" Spółka Jawna z Zaborza koło Oświęcimia. W ramach zadania powstanie m.in. czterowlotowe rondo i nowe chodniki.

W ubiegłym roku wybudowaliśmy już rondo na ul. 29 listopada i nową drogę w kierunku ul. Krakowskiej wraz z chodnikami, oświetleniem, drogą rowerową i setką nowych miejsc parkingowych. Po przebudowaniu wiaduktów kolejowych przez PKP, nowe, dwukierunkowe drogi umożliwią przejazd pod linią kolejową w obu kierunkach, zarówno w ciągu ul. Krakowskiej jak i ul. 29 listopada. Nie trzeba już będzie objeżdżać całego miasta, żeby przejechać na drugą stronę nasypu kolejowego.” – mówi Burmistrz Robert Maciaszek

Planowany termin zakończenia realizacji zadania to 30 listopada. W połączeniu z zakończoną już inwestycją związaną z budową drogi przy ulicy 29 listopada znacznie usprawniona zostanie komunikacja w tym rejonie miasta.

„Jesteśmy świadomi, że przebiegające prace powodują spore utrudnienia w ruchu drogowym i wymagają od mieszkańców sporych pokładów cierpliwości. Jestem jednak przekonany, że wkrótce wszyscy odczujemy nową jakość w poruszaniu się po naszym mieście.” – dodaje Burmistrz.

W ciągu ostatnich lat nie było tak dużej inwestycji na terenie naszego miasta. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, które może być kamieniem milowym w jego rozwoju.

Źródło: www.chrzanow.pl