Ruszyła kolejna edycja #StartUP Małopolska

Program, którego zasadniczym celem jest przekazanie wiedzy na temat efektywniejszego funkcjonowania firmy, adresowany jest do małopolskich przedsiębiorstw o innowacyjnym profilu działalności, które są na początku drogi biznesowej.

Trwa nabór
Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji, a wszyscy zainteresowani mogą ubiegać się o udział w nim wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowej www.startup.malopolska.pl/. Nabór trwa do 7 lutego! Poprzednie edycje zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestniczące firmy.

Jak to działa?
#StartUP Małopolska to bezpłatny program szkoleniowy i mentorski. Jego głównym celem jest przekazanie startującym na rynku przedsiębiorcom specjalistycznej, opartej na doświadczeniu i praktyce wiedzy, umożliwiającej dalszy rozwój i podniesienie niezbędnych umiejętności. Chodzi o kompetencje w tych dziedzinach, które są kluczowe dla szybkiego i efektywnego rozwoju firmy oraz skalowania biznesu, takie jak marketing, sprzedaż czy prezentacja.

Analiza i działanie
Bardzo istotne znaczenie dla przebiegu zajęć mają dwudniowe warsztaty przedakceleracyjne, podczas których analizowane są modele i strategie biznesowe przedstawiane przez firmy. Dzięki precyzyjnie przeprowadzonej analizie możliwy staje się właściwy dobór tematyki późniejszych warsztatów i mentoringu.
Dla zapewnienia optymalnej efektywności w zajęciach bierze udział nieliczna grupa osób – do każdej edycji kwalifikowanych jest najwyżej 8 firm. Uczestniczą one najpierw w sześciu zajęciach warsztatowych, a następnie trafiają pod skrzydła mentorów z wybranej dziedziny. Indywidualna praca z doradcą – mentorem trwa 10 godzin.
O dalszy pomyślny rozwój firmy dba również menadżer akceleracji, którego zadaniem jest określenie kierunku rozwoju przedsiębiorstwa.

Udział w branżowym wydarzeniu
Dopełnieniem oferty programu jest zapewnienie bezpłatnego udziału w najbardziej znaczących wydarzeniach branżowych i start-upowych. To sami uczestnicy decydują, w jakim przedsięwzięciu uczestniczą. Do chętnie wybieranych przez przedsiębiorców wydarzeń należą m.in. InfoShare, I love marketing czy I love commerce.

Cel: innowacja i rozwój
Wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz, zachęcając do uczestnictwa w programie zwraca uwagę na jego charakterystyczną cechę: „Mimo że młodzi przedsiębiorcy prowadzą działalność w bardzo różnych branżach – w 6. edycji byli to na przykład producenci programów informatycznych do analizy tekstu czy rowerów dla osób z niepełnosprawnościami, to wszystkich ich łączą dążenie do wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań, skalowania biznesu oraz chęć poszerzania swojej wiedzy w kluczowych dla nich obszarach działalności. Można zakładać, że dzięki takiemu podejściu do swojego rozwoju, są to firmy predestynowane do odnoszenia sukcesów w nieodległej przyszłości”.

Wsparcie gigantów
Do grona instytucji wspierających merytorycznie program, dołączyli liderzy polskiego i europejskiego rynku, m.in. fundusze inwestycyjne, duże przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje itp. Przykładowo w ramach poprzedniej tj. 6. edycji programu, wśród organizacji wspierających znalazły się Grupa Azoty, Dell, Hub:raum, MedVenture.vc, Laboratorium Innowacji Banku Pekao, Krakowski Park Technologiczny. To kolejna gwarancja wysokiej jakości programu, którego 7. edycja będzie realizowana do lipca 2021 roku.
***
Program akceleracyjny #StartUP Małopolska jest realizowany w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W dotychczasowych sześciu edycjach wzięły udział 43 małopolskie firmy.

(Biuro prasowe UMWM)