Tragiczny wypadek na DW 780 w Porębie Żegoty

6 czerwca  br. około godz. 13:45 w miejscowości Poręba Żegoty (DW 780, powiat chrzanowski) doszło do tragicznego wypadku,          w którym kierujący skuterem m-ki Piaggio, 35 letni mieszkaniec Gminy Libiąż poniósł śmierć na miejscu.

W zdarzeniu uczestniczyły również dwa inne pojazdy Mercedes Sprinter - kierowany przez 46 – letniego mieszkańca Krosna  oraz pojazd m-ki Daf kierowany przez 35- letniego mieszkańca Chrzanowa.

Kierujący motocyklem poruszał się drogą wojewódzką w kierunku Krakowa, podobnie jak kierujący Mercedesem.  Kierowca Daf-a jechał natomiast w kierunku Alwerni. Jak ustalono na miejscu, kierujący skuterem najechał na tył poprzedzającego pojazdu m-ki Mercedes Sprinter po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zdarzył się z pojazdem m-ki Daf. Kierujący samochodami byli trzeźwi.

Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie prowadzi postepowanie nadzorowane przez tutejszą Prokuraturę Rejonową, którego celem jest wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności tragicznego wypadku drogowego.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Każdy uczestnik ruchu drogowego niezależnie czy jest to pieszy, kierujący samochodem czy motorowerem  musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Pamiętajmy, że w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego samochodu z motocyklem, to właśnie ci drudzy  mają  najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.