Warsztaty profilaktyczne dla młodzieży

Uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini uczestniczyli w profilaktycznych warsztatach w formule online. Zorganizowano je z inicjatywy referatu ds. zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta w Trzebini pod kierownictwem Marioli Roman oraz wsparciu finansowemu gminy.

Warsztaty prowadzili eksperci z Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Krakowa. Ósmoklasiści uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Super moc - jak zachować spokój, kiedy jest trudno”. Ich o rok młodsi koledzy w spotkaniu pod hasłem „Pierwszy stopień do piekła – przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji psychoaktywnych”.

Fachowość, merytoryczność, pełen profesjonalizm, a przy tym atrakcyjność w stosowaniu metod i umiejętność dobrej komunikacji z młodzieżą to cechy przeprowadzonych warsztatów. Liczymy, że zajęcia, oprócz wiedzy na temat sposobów radzenia sobie z emocjami czy mechanizmów uzależnienia, wyposażyły naszych uczniów w odpowiednie kompetencje, a przede wszystkim „ naładowały” ich pozytywnie na najbliższy czas – podkreśla Agnieszka Rudol, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini.

 

Źródło: www.trzebinia.pl

Script logo