•  

     

Weekendowi kierowcy na „podwójnym gazie"

Ubiegły weekend w powiacie chrzanowskim skutkował zatrzymaniem, aż siedmiu kierowców (w tym i rowerzystów), którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu.

Pierwszego nietrzeźwego policjanci WRD KPP w Chrzanowie zatrzymali 9 marca b.r. na ul. Astronautów w Żarkach. 55-letni mieszkaniec Gminy Libiąż kierował Matizem po spożyciu alkoholu, stężenie wskazało 0,42 promila. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Tego samego dnia funkcjonariusze prewencji na ul. Sikorskiego w Chrzanowie podjęli interwencję wobec 50–letniego mężczyzny – mieszkańca Chrzanowa kierującego samochodem marki BMW. Oprócz tego, że badanie na zawartość alkoholu wskazało wynik ponad 2 promile, to okazało się jeszcze, że kierujący posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd. O pechu może mówić również pasażer samochodu BMW, który po wylegitymowaniu przez policjantów okazał się być osobą poszukiwaną przez prokuraturę i noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w Komendzie w Chrzanowie.

Trzeciego nietrzeźwego kierowcę zatrzymano w Chrzanowie na ul. Szpitalnej. Był nim - kierujący pojazdem marki Volkswagen -  mieszkaniec miejscowości Kwaczały. Badanie na zawartość alkoholu wskazało 0,57 promila. Zatrzymano mu prawo jazdy.

9 marca b.r. nietrzeźwego kierowcę zatrzymali także policjanci Komisariatu Policji w Libiążu na ul. Górniczej. Był nim 38–letni mieszkaniec Jaworzna, który miał prawie 2,7 promila. Ponadto kierujący, zaoferował policjantom kwotę 1000 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mieszkaniec Śląska spędził noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. 

10 marca b.r. Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeżwych rowerzystów. Pierwszego w Żarkach na ul. Kilińskiego - wynik wskazał 0,38 promila, drugi kierujący jednośladem został zatrzymany na ul. Sikorskiego w Libiążu, w tym przypadku 38–latek miał 1,4 promila.

11 marca b.r. funkcjonariusze WRD w Chrzanowie na ul. Oświęcimskiej zatrzymali do kontroli kierujacego pojazdem marki Audi, który usiadł za kierownicą mając prawie 1,5 promila. I w tym przypadku kierującącemu zostało odebrane prawo jazdy. 

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia do 15 lat oraz kara grzywny co najmniej 5000 zł.

http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/weekendowi-kierowcy-na-podwojnym-gazie-0

 

Dodaj komentarz
Script logo