•  

     

Wielkanocny pościg

W niedzielę Wielkanocną, w godzinach wieczornych policjanci z Ruchu Drogowego w Chrzanowie podjęli pościg za kierowcą VW, który przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 24 km/h, a także  nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło po godzinie 19 na ulicy Matejki w Libiążu.

Jadący  drogą DW 780 kierowca  VW na widok zatrzymującego jego pojazd  policjanta  ominął  go, a następnie przyspieszył i zaczął uciekać  w stronę miejscowości Żarki . Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pościg zakończył się w Żarkach na ul. Kadetów, gdzie kierowca VW zatrzymał się.
Kierujący VW , 58 –letni  mieszkaniec  Żarek  był kompletnie pijany,  badanie trzeźwości wskazało  prawie 2,2‰. Jak okazało się dalej, mężczyzna miał aktywny zakaz  prowadzenia pojazdów  oraz decyzję o cofnięciu uprawnień.

Przypominajmy, że za kierowanie pojazdami mechanicznymi po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości  grozi  kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz kara grzywny co najmniej 5000 zł. Ponadto kierujący, który nie zatrzymał się do kontroli usłyszy dodatkowe zarzuty m.in.  o niestosowaniu się do orzeczonych przez sąd środków karnych, prowadzeniu pojazdu po cofnięciu uprawnień, a także o niewykonaniu polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wielkanocny-poscig

 

 

Dodaj komentarz
Script logo