Chrzanowska lecznica najlepszym szpitalem w Małopolsce!

W XVII edycji rankingu szpitali przeprowadzonego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy współudziale dziennika "Rzeczpospolita", chrzanowska lecznica plasuje się na pierwszej pozycji jako Najlepszy Szpital w Województwie Małopolskim. Dodatkowo zajmuje trzecie miejsce w kategorii: Sieć Szpitali Poziom II.

"VII edycja rankingu „Bezpieczny szpital 2020" pokazuje, że po etapie inwestycji przychodzi czas na dbałość o doświadczenie pacjenta. Lokalni liderzy skupiaj się głównie na walce z Covid-19, ale dbają też o pacjenta i jakość leczenia innych chorób. (...) Szpital Powiatowy w Chrzanowie jest największym, najbardziej nowoczesnym szpitalem w zachodniej Małopolsce z szeroką bazą diagnostyczno- zabiegową i zapleczem logistycznym. Na 18 oddziałach znajduje się 448 łóżek, w tym 20 łóżeczek noworodkowych. Chorzy mają do dyspozycji 18 specjalistycznych poradni przyszpitalnych. Są w nim również stacja dializ, chemioterapia ambulatoryjna i jednodniowa, dzienny oddział psychiatryczny, zespół leczenia środowiskowego/domowego, tlenoterapia domowa. W ramach systemu ratownictwa medycznego w szpitalu funkcjonuje szpitalny oddział ratunkowy zintegrowany z zespołami wyjazdowymi pogotowia. W tym roku w ramach projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny zakupiono ambulans medyczny marki Mercedes-Benz. Jest to nowoczesna karetka reanimacyjna wyposażona w specjalistyczny sprzęt ratujący i podtrzymujący życie. Ambulans wyposażony jest m.in. w: respirator, defibrylator, nosze transportowe, zestaw unieruchamiający dla dorosłych i dzieci, krzesło kardiologiczne. We wrześniu szpital powiększył się o nowoczesną karetkę reanimacyjną.

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii udało się wyposażyć w bronchofiberoskop hybrydowy intubacyjny, a oddział chorób płuc w wideobronchoskop ultrasonograficzny typu EBUS z systemem do diagnostyki peryferyjnych segmentów drzewa oskrzelowego przy użyciu minisond USG." - czytamy w uzasadnieniu "Rzeczpospolitej".  Więcej na https://www.rp.pl

 

Żródło: www.powiat-chrzanowski.pl

Script logo