•  

     

Mali pacjenci są leczeni w odnowionych salach

Zakończyła się modernizacja oddziału pediatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, symbolicznie przecięto wstęgę w nowych wnętrzach.

W uroczystości otwarcia oddziału pediatrycznego po modernizacji uczestniczyło wielu gości. Do Chrzanowa przyjechali m.in. wojewoda Łukasz Kmita, wicemarszałek Łukasz Smółka, Iwona Gibas, członek zarządu Województwa Małopolskiego, poseł na sejm Krzysztof Kozik, radni wojewódzcy Kinga Skowrońska i Rafał Kosowski. W oficjalnym otwarciu wzięli też udział starosta Andrzej Uryga, burmistrzowie gmin powiatu chrzanowskiego, w tym Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini, radni powiatowi, samorządowcy reprezentujący gminy spoza Ziemi Chrzanowskiej, a także personel medyczny.

Modernizacja oddziału rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Zakres prac obejmował roboty rozbiórkowe, przebudowę węzłów sanitarnych, przy salach powstały łazienki (jedna na dwa pokoje). Wszystkie pomieszczenia są odnowione. Na ścianach pojawiły się postaci z dziecięcych bajek, by rozweselić małych pacjentów.

Modernizacja oddziału pediatrycznego kosztowała około 3,5 mln zł. Była częścią dużo większej inwestycji, obejmującej także modernizację ginekologii i położnictwa, neonatologii i bloku porodowego.

- Inwestycja kosztowała w sumie blisko 18 mln zł. Aż 10 mln zł przekazał Urząd Marszałkowski w Krakowie, 5,5 mln zł pochodziło z budżetu powiatu, reszta to środki własne szpitala. Był to spory wysiłek finansowy, ale efekt wart jest tej ceny. Jakość świadczonych w lecznicy usług poprawiła się. Podobnie komfort przebywających tu pacjentów – podkreśla starosta chrzanowski Andrzej Uryga.

 

Źródło: www.trzebinia.pl

Script logo