Myślachowice - Tu nikt nie będzie się nudził

Całość kosztowała 368 000 zł. Na realizację inwestycji gmina Trzebinia pozyskała dofinansowanie w wysokości 127 260 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”. Zadanie wykonała wyłoniona w przetargu spółka GRUMIX z Sarnowa.

W ramach trzeciego etapu zagospodarowania terenu za Domem Kultury powstały boiska do siatkówki, koszykówki i badmintona, zamontowano sześć urządzeń do ćwiczeń w plenerze oraz dwa stoły do gry w szachy. Gmina czeka aktualnie na wydanie przez PINB decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.
Z zakończenia prac cieszą się mieszkańcy wsi na czele z sołtysem Jackiem Wochem. To z jego inicjatywy powołano przed laty grupę inicjatywą, która opracowała plan odnowy Myślachowic. W 2010 roku powstał projekt.

• W 2014 roku zrealizowano I etap inwestycji. Powstało wówczas wielofunkcyjne boisko, zadaszone miejsce na grilla, altana, teren został odwodniony. II etap to zrealizowana budowa placu zabaw. Kolejne boiska, siłownia i plac zabaw do gry w szachy to trzeci etap odnowy miejscowości – mówi Jacek Woch.

Źródło: www.trzebinia.pl