Oficjalna wizyta delegacji w mieście partnerskim na Węgrzech

W tym roku wizyta ta miała szczególny charakter z uwagi na 20. rocznicę uzyskania przez Nyékládháza praw miejskich oraz jubileusz 25-lecia współpracy pomiędzy naszymi miastami.
Z tej okazji miało miejsca wyjątkowe wydarzenie – przedstawiciele władz samorządowych obu miast posadzili przywieziony z Chrzanowa „dąb przyjaźni” będący żywym symbolem wieloletniego partnerstwa.

Niezwykłego wyczynu dokonali także sympatycy i członkowie Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów. Przejechali ponad 350-kilometrową trasę i dołączyli do wizyty przedstawicieli z Gminy Chrzanów. Relację z ich podróży możecie zobaczyć na oficjalnym profilu Stowarzyszenia.

W ramach wizyty kilkukrotnie odbyły się spotkania z władzami Nyékládháza, w trakcie których dyskutowano o dotychczasowej oraz dalszej współpracy między naszymi miastami. Delegacja uczestniczyła m.in. w Koncercie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Nyékládháza prowadzonej przez tamtejszą instytucję kultury i uroczystościach związanych uhonorowaniem osób zasłużonych dla miasta w Szkole Podstawowej im. Kossuth Lajos.

Źródło: www.chrzanow.pl