Powietrzna Akademia organizowana przez Airly i Veolia

Ten szczególny czas, w którym żyjemy nie powinien nam przeszkadzać w podejmowaniu ważnych tematów, takich jak uwrażliwienie na kwestie ochrony środowiska i edukację w zakresie eko pozytywnych działań. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie i starając się dostosować do wyjątkowych warunków, w jakich funkcjonują szkoły, Veolia term wspólnie z Airly, przygotowały dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych ciekawe lekcje prowadzone w formule online, realizowane w ramach Powietrznej Akademii.

 

Lekcje prowadzone będą przez edukatorów w lekkiej i atrakcyjnej dla uczniów konwencji. Zaprezentowane zostaną ciekawe doświadczenia chemiczne, wyjaśniające w przystępny sposób jakie są powody zanieczyszczenia powietrza, jak powstaje smog i jaki ma wpływ na zdrowie, jakie są ekologiczne źródła energii, co to jest energia odnawialna, co robić aby oszczędzać energię itp.

Liczba miejsc na lekcjach online jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większej ilości chętnych, planuje się zorganizowanie kolejnych zajęć w późniejszym terminie. Tematyka i zakres programu lekcji:

  • składniki powietrza
  • źródła zanieczyszczenia atmosfery
  • zjawiska powodujących smog
  • sposoby działań na rzecz czystego środowiska

Lekcje prowadzone będą w formie wykładu połączonego z eksperymentami i pokazami. Uczniowie będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym edukatorom.

Więcej informacji

Script logo