Sterylizacja lub kastracja z dofinansowaniem Gminy

Takie zabiegi kosztują. Część właścicieli rezygnuje z sterylizacji lub kastracji psa czy kota. To czasem kończy się niechcianymi szczeniętami lub kociętami, którym później trudno znaleźć nowy dom. Władze Trzebini podjęły decyzję o przyznaniu mieszkańcom dofinansowania do zabiegów sterylizacji bądź kastracji psa lub kota. Pieniądze na ten cel przekazywane są od lat. W tym roku na dofinansowanie sterylizacji lub kastracji, a także znakowanie psów czy usypianie ślepych miotów przewidziano kwotę aż 30 000 zł, czyli o 10 000 zł wyższą niż przed rokiem.

Mieszkańcy gminy, zainteresowani skorzystaniem z programu, po złożeniu wniosku w Urzędzie Miasta w Trzebini, mogą liczyć m.in. na 50 proc. dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji psa, kota (maksymalnie 2 szt. zwierząt rocznie danego gatunku w gospodarstwie), a także pokrycie 100 proc. kosztów znakowania psów i kotów (maksymalnie 2 szt. zwierząt rocznie danego gatunku w gospodarstwie).

W tym roku zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt oraz znakowania psów i kotów z dofinansowaniem gminy będą wykonywane, podobnie jak w ubiegłym roku, w „PROVET” Sławomir Bialik z Chrzanowa.

Więcej informacji oraz formularz wniosku dostępne są na stronie internetowej Gminy Trzebinia.

W 2023 roku na zabiegi zwierząt przekazano 19 580 zł. Wydano:

• 77 skierowań na sterylizację kotki,
  • 43 skierowania na kastrację kota,
  • 9 skierowań na kastrację psa,
  • 30 skierowań na sterylizację suki,
  • 6 skierowań na czipowanie psa właścicielskiego,
  • 9 skierowań na czipowanie kota właścicielskiego.

Źródło: www.trzebinia.pl