•  

     

Światowa premiera filmu reżysera pochodzącego z Trzebini

W drugiej połowie lipca, we Włoszech, odbędzie się światowa premiera filmu „Każdy ma swoje lato” w reżyserii Tomasza Jurkiewicza. Produkcja powstawała głównie w Trzebini przy współudziale wielu mieszkańców powiatu chrzanowskiego.

„Każdy ma swoje lato” zakwalifikowało się do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Giffoni. To odbywająca się już po raz 50-ty impreza promująca dobre kino dla młodzieży. Festiwal Giffoni jest znaną międzynarodową marką. W przeszłości gośćmi festiwalu byli m.in. Robert De Niro, Krzysztof Kieślowski czy Meryl Streep.

 

 

- Startujemy w kategorii +16. Ewenementem tej imprezy jest system oceny filmów. O przyznaniu nagród decyduje młodzieżowe jury złożone z 500 członków z różnych krajów. To będzie żywioł – mówi Tomasz Jurkiewicz.

W czerwcu „Każdy ma swoje lato” pojawi się w Koszalinie na festiwalu debiutów „Młodzi i Film”, gdzie obraz będzie rywalizował o Wielkiego Jantara. Latem pokaże go kilka polskich festiwali – m.in. Kino na Granicy w Cieszynie. Na wrzesień szykują się pokazy na festiwalach w Niemczech i Francji.

Przypomnijmy, film wszedł na ekrany kin w całej Polsce 12. Marca br. w 90 kopiach. Niestety, po tygodniu w związku z narastającą trzecią falą pandemii nastąpił kolejny lockdown kultury. Wraz z odmrożeniem kin od 21.05 wyświetlanie filmu wznawia m.in. trzebińskie kino „Sokół”.

Zobacz zwiastun filmu https://www.youtube.com/watch?v=k_hbXuqJZ0Q.

 

Źródło: www.trzebinia.pl

Script logo